NURETTİN TURGUT E-TİCARET UZMANI Hemen Bilgi Al DÖNÜŞÜM KAMPANYASI PROFESYONEL HİZMET
 

Dijital Pazarlama Nedir ?

Dijital pazarlama ile daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

Ürünlerinizin veya hizmetinizin satılma olanağı yüksek kişilere erişilmesine yardımcı olur. Gereksiz fazla reklam bütçesi harcamanıza gerek olmaz.

Verileri sürekli olarak takip edebilme şansına sahipsiniz.

Dijital Pazarlama Yöneticisi Ne Yapar ?

Dijital pazarlama için kampanyalar oluşturur ve yönetir.

Dijital Kampanyanlar için görseller oluşturur.

Pazarlama kampanyalarını izler ve optimizasyonunu sağlar.

Sonuçları bildirir

 

Dijital Pazarlamanın Özellikleri

Dijital pazarlama ürün veya hizmetinizin daha az maliyetle geri dönüşüm elde etmenizi sağlamaktadır. Sürekli olarak pazarlama yapılabilir.

Kitle ile iletişim sağlaması ve etkileşim sağlaması basittir.

Performans hakkında bilgi verilmesi oldukça kolaydır.

Satışlarınızı yükseltmek ve daha fazla getiri sağlamak isteyen kişiler, pazarlama yöntemlerinin hepsini kullanırlar.

Arama Motorları Reklamları

Arama motoru reklamları sonuç sayfalarında gösterilen genelde sponsor bağlantılı etikete sahip olan reklamlardır.Sayfanın genelde üst veya alt tarafında görüntülenmektedir. Bu reklam türü tıklama başına ödeme sistemi olarak çalışır.

Yani reklamlarımızın gösterimi için bir maliyet oluşturmaz tıklamalar sonucu ödeme yapılır. SEA’nın temelinde anahtar kelimeler ve bunlara verilen teklifler vardır.Kelimenin maaliyeti sizin sektörünüze göre değişiklik göstermektedir. 

Fotoğrafta gördüğünüz gibi 2020 de yaptığım reklam, sadece 128 TL ile 8794 tıklama aldırdık.

 

Pazarlama dünyaya bir rockstar olduğunuzu söylemektir. İçerik pazarlaması bunun böyle olduğunu göstermektir.

~ Robert Rose

Arama Motoru Reklamları

 

Arama motoru reklamları sonuç sayfalarında gösterilen genelde sponsor bağlantılı etikete sahip olan reklamlardır.Sayfanın genelde üst veya alt tarafında görüntülenmektedir. Bu reklam türü tıklama başına ödeme sistemi olarak çalışır.

Yani reklamlarımızın gösterimi için bir maliyet oluşturmaz tıklamalar sonucu ödeme yapılır. SEA’nın temelinde anahtar kelimeler ve bunlara verilen teklifler vardır. Kelimenin maaliyeti sizin sektörünüze göre değişiklik göstermektedir. 

 

Dijital Pazarlama Danışmanı İle Nasıl Çalışılır ?

 

Dijital pazarlama danışmanı sizin için bir çalışandan daha çok çözüm ortağınız diyebiliriz. Bu nedenle baştan kesin hedef ve beklentilerin belirlenmesi gerekmektedir daha sonra dijital hesaplarının analizini ve optimizasyonlarını gerçekleştirir ve sonuç olarak raporda yatırımın geri getirisi hesaplaması yapılır.

Reklamlar için ne kadar bütçe ayırmalıyım ?

Bu tamamen sektörünüze, rekabet seviyesi ve işletmenizin yapacağı hedeflere göre değişim göstermektedir. Dilerseniz birlikte bir dijital pazarlama adımları hazırlayıp gerekli bütçeye karar vermenizde yardımcı olabiliriz.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Aldığımda Hesaplarımı Görebilecek Miyim ?

 

Elbette görebileceksiniz. Ekip olarak şeffaflıktan yanayız. Bu nedenle tüm dijital pazarlama platformlarında hesaplarınıza erişim yetkiniz sizde olacak ve panelleri görebileceksiniz.

BİLGİ AL

İletişim